Русский Français

חמישה טיפים לארגון והפקת חתונה על חוף הים
 

הים מספק תפאורה מושלמת לחתונה מיוחדת. חולמים להתחתן בים? נפלא! קחו בחשבון שחתונה על חוף הים דורשת ארגון ולוגיסטיקה מיוחדת, התחשבות בנתוני שטח ומזג אוויר ועוד. לפניכם חמישה טיפים והמלצות שיסייעו לכם בארגון והפקת חתונה על חוף הים.
 

1. על מנת למנוע אי נעימויות - הקפידו על כל האישורים הדרושים
 

אירוע כמו חגיגת חתונה, שנערך בטבע, צריך להתנהל באישור של רשות הטבע והגנים או הגורם שממונה על חוף הים. אישורים נוספים שתידרשו להשיג קשורים בשירותי הצלה וכבאות וביטוח.


התמונה באדיבות וודמן, הפקה וארגון חתונות

2. הערכויות מיוחדות לחתונה בים
 

-          חם, קר, לח, ובקיצור – מזג האוויר! בחתונה על חוף הים יש למזג האוויר תפקיד משמעותי. התכוננו לכל תרחיש עם אפשרויות הצללה, מאווררי שטח או מפזרי לחות, ואפילו שמיכות קלות בעונות המעבר, לטובת מי שסובלים מצינת הערב ומהרוח הקרירה.

 

-          העיצוב, הגימיקים, התפריט, הקינוחים והפינוקים  הנכונים, המתאימים לאוירת חוף הים - הופכים כל חתונה בחוף הים למושלמת.
 

 

עיצוב מותאם לחתונה על חוף הים, וודמן

 

-          במקרה שהחתונה מתקיימת בשעות הצהריים או בשעות שבהן עדיין יש שמש – ניתן לפנק את האורחים בשפופרות של קרם הגנה אישי או בכובעים להגנה מפני השמש. גם שמשיות, מחצלות וכסאות נוח יתאימו בשעות חמות של שמש, ויספקו בהמשך תפאורה נחמדה ותוספת של חן לאווירה, גם בחושך.
 

-          כפכפי חוף – האורחים שלכם באים בלבוש חגיגי. ניתן לציין בהזמנה שקוד הלבוש תואם לאווירת החתונה בחוף, ולהזמין את האורחים בלבוש לבן, חופשי, או פשוט בבגדי חוף. ומה עם הנעליים? אפשר לדאוג לאורחים לעמדה של כפכפי חוף, שבה יוכלו להצטייד בזוג כפכפים צבעוני ונוח במידתם. זו תהיה גם מתנה קטנה שניתן לקחת הביתה – מזכרת מחתונה מיוחדת ובלתי שגרתית.
 

-          שבילים ואזורים מוגבהים - לא כולם אוהבים שהחול נכנס להם בין כפות הרגליים. אחרים מתקשים בהתניידות, הליכה או נתמכים בהליכון או כסא גלגלים. לטובת כל אלו, כדאי להערך עם ארגון מראש לחניה מוסדרת, שיש בה מקומות קרובים ומספקים לנכים, וששבילי ההגעה לחתונה נוחים ונגישים. 
 

3. בדקו אפשרות לשחיה לילית מסודרת ובטוחה
 

אין כמו לטבול במי הים בסיומו של ערב קיצי מלא שמחה, ריקודים ויין. חתונה על חוף הים שבה מתוכננת שחייה, צריכה להתקיים בחוף מוסדר, ולהתנהל תחת אישור מן הרשויות והשגחה של מציל מוסמך. אם התכנית היא להיכנס למים במהלך הערב, זכרו לציין זאת בהזמנה לאורחים, על מנת שיגיעו בבגדים מתאימים ובגדי ים. רוצים לפנק את האורחים? אפשר לדאוג למגבות, גלגלי שחיה, מזרני ים ומצופים מגניבים, מקלחונים עם מים חמים, כסאות נוח לישיבה סמוך למים ופינוקים נוספים. לכל אלו, כמובן, יש להיערך מראש.
 

4. הכינו את הקרקע לריקודים
 

רחבת ריקודים באוויר הפתוח, עם רוח טובה מהים ומוזיקה ששומעים עד הכוכבים... על מנת שהאורחים יוכלו לרקוד, לפזז וליהנות על רחבת הריקודים, יש לדאוג שהיא תהיה מרווחת ומפולסת, על פני משטח או שטח ישר ונוח. במקרים מסוימים כדאי לבנות במת עץ, או להיעזר במשטח בטון או דק שקיים במקום האירוע. במקרים אחרים, במיוחד בהפקת חתונות על קו המים, הפתרון הנוח יהיה פילוס של פני הקרקע וחיפוי של מחצלות או אמצעים אחרים.
 

5. מי וכמה מוזמנים לחתונה?
 

כמה אורחים אתם מתכננים להזמין? ומהו הפרופיל הכללי של המוזמנים – הרוב מבוגרים וקשישים? יש קשיי נגישות? הרוב צעירים? בעזרת תכנון נכון, תוכלו לארח בחתונתכם את מספר המוזמנים הרצוי, כך שכולם ירגישו חלק, יזכו ליהנות מן הטקס, הריקודים והסעודה החגיגית. בשלב שבין המחשבה על מספר המוזמנים לבין בחירת המקום לאירוע, מומלץ להיעזר במומחים מתחום ארגון והפקת החתונות, על מנת לאתר את המקום האידיאלי עבורכם.